Duvarlarda Isı Yalıtımı Faydaları

Duvarlarda Isı Yalıtımı Faydaları

Duvarlarda Isı Yalıtımı Faydaları

Isı yalıtımı binanın tabanında, çatısında ve duvarlarda uygulanan bir işlemdir. Yalıtımın her çeşidi binalar için önemlidir. Isı, su, ses, yangın yalıtımları yaptırmak sağlıklı ve konforlu alanları size sunar. Duvarlarda yapılacak olan ısı yalıtımlarının faydalarından bahsetmek gerekirse;

Duvarlarda Isı Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Duvarlara uygulanacak olan ısı yalıtımları genellikle binanın dışından yapılmaktadır. Dış cepheye monte edilen ısı yalıtım levhaları sıklıkla kullanılmaktadır. Ayrıca dış cephe için köpük dediğiniz hafif malzemeler de kullanılmaktadır. Bunlardan başka yalıtımlı boyalar, sıvı ısı yalıtım ürünleri de duvarlarda kullanılmaktadır. Eğer dışarıdan yalıtım yapma gibi bir durum söz konusu değilse içeriden de ısı yalıtım uygulamaları yapılmaktadır.
İç bölümlerde bulunan tüm odaların duvarlarında yapılacak olan çalışmalarla ısı kaybını önleyebilir ve istediğiniz verimi alabilirsiniz. İç duvarlarla birlikte pencere, kapı gibi ısı geçirgenliğine sahip olan yerler için de özel çalışmalar yapılmaktadır. Böylece bir bütün olarak ısı yalıtımını dairenizde yaptırmış olursunuz. Isı yalıtımının ses yalıtımına da faydası bulunur. Gürültüden uzak ve konforlu yaşam alanlarına sahip olacaksınız.

Duvarlarda Kullanılan Isı Yalıtımı Malzemeleri

Duvarlarınız için kullanacağınız birçok ısı yalıtımı malzemesinden bahsetmemiz mümkündür. Yeni binalarda yalıtımlı sıvalar ve betona karıştırılan sıvı yalıtım malzemeleri sıklıkla kullanılır. Mevcut binalar için bu durum söz konusu olmayacağı için duvarlarda genellikle şu ısı yalıtımı malzemeleri kullanılmaktadır: Duvarlarınız için birbirinden farklı ısı yalıtım ürünlerini sitemizde bulabilirsiniz. Ev, iş yeri, endüstriyel tesis, fabrika gibi tüm yapılarda kullanılan bu ürünler ısı verimliliğini sağlamanız içindir. Hemen sipariş oluşturabilmeniz mümkündür.
Okunma: 53     Tarih: 18.02.2024