Dış Cephelerde Isı İzolasyonu Çalışmaları

Dış Cephelerde Isı İzolasyonu Çalışmaları

Dış Cephelerde Isı İzolasyonu Çalışmaları

Isı izolasyonu, binanın dış cephesine uygulanan sıcak ve soğuk hava geçişinin birbirini etkilememesi adına yapılan bir işlemdir. Çoğunlukla dış cepheye yapılan bir uygulama olsa da iç cephelerde de ısı izolasyonları yapılabilir. Soğuk kış mevsimlerinde bina içini sıcak tutmak; sıcak yaz günlerinde ise serin tutmak için sıklıkla başvurulan bir işlemdir. Dış yüzeyde yer alan tuğla, beton, taş ya da sıva duvarlar nemi emebilen gözenekli yapılara sahiptir. Bu durumu ortadan kaldırmak adına çalışmalar yapılır.
Alanında profesyonel çalışma sürdüren kişiler tarafından çalışmalar adım adım ilerler. Dış cephenin özelliğine uygun yalıtım malzemeleri seçilir. Tüm cephe yalıtım malzemesi ile kaplandıktan sonra yalıtım boyası ile boyanır. Bu sayede bir bütün halinde enerji verimliliği artar.
 

Dış Cephe Isı İzolasyonunun Faydaları

Isı izolasyonu, dış cepheye uygulandığında binaya çok sayıda fayda sağlar. Dışarıda bulunan soğuk havanın cam ve kapı aralıklarından içeriye geçişini engeller. Bu sayede kış mevsiminde yaşam alanları sıcak kalır. Aynı zamanda ısınma maliyetlerinin de düşmesine olanak sağlar. Yapılan çalışmalar binanın uzun ömürlü ve sağlıklı olmasını sağlar. İç ve dış ortam arasındaki ısı geçidini stabil tutmaya yardımcı olur.
Dış cephe izolasyonu duvarlarda oluşabilecek nem, küf, pas, rutubet gibi olayların önüne geçmeye yardımcı olur. Bina içini yaz mevsiminde serin; kış mevsiminde sıcak tutmayı sağlar. Sizler de konforlu bir yaşam için binanıza mutlaka yaptırmanız gereken işlemler arasında izolasyon önemli bir yere sahiptir.
 

Dış Cephe Isı İzolasyonu Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Bina yalıtım çeşitleri arasından biri olan dış cephe izolasyonu sıklıkla kış mevsiminde verimli hayat sürdürmek için tercih ediliyor. Yapılacak olan montalama işleminin fiyatları belirli etkenler çerçevesinde netleştiriliyor. Fiyatlandırma metrekare üzerinden hesaplanıyor.
Kullanılacak olan ısı yalıtımının malzeme çeşidine, kalitesine, dış cephenin büyüklüğüne, uygulama yapan firmanın tecrübesine göre fiyatlar değişir. Uygulama yapılacak alan arttıkça buna bağlı olarak fiyatta da artış meydana gelir. Uzun ömürlü bir işlem olduğu için fiyatlar ekonomik oranlardadır. Isı izolasyonu için uygulanacak olan malzemenin özelliklerine göre de fiyatlarda artış ve azalma meydana gelir.

Okunma: 137     Tarih: 20.10.2023