ISOLLAT - 05-Yangın Koruma Boyası -İntümesan Boya (Koruma Süresi: 60dk-90dk-120Dk)

ISOLLAT - 05-Yangın Koruma Boyası -İntümesan Boya (Koruma Süresi: 60dk-90dk-120Dk)ISOLLAT-05  - Çelik konstrüksiyonlar, kablo ve diğer ekipmanlar için geliştirilmiş yangın koruma boyasıdır. Yangın koruma direnci ihtiyaç durumuna göre minimum 60-90 ve 120 dakikadır. 

Yüksek ısı ile birlikte şişen ve polimer su emülsiyon bileşimindeki alev geciktirici dolgu maddelerinin bir süspansiyonudur. Isollat-05 boyasının yangın geciktirici özellikleri hem akredite sertifikasyon  kuruluşları  hem de test merkezleri tarafından yasaya uygun olarak düzenlenmiş uygunluk sertifikaları ve test raporları doğrultusunda belirlenmektedir.

Hem dekoratif özellikler sağlamak hem de hava koşullarına karşı direnci arttırmak için üretan-alkid ya da vinil klorür emaye gibi ateşe dayanıklı boya malzemeleri üzerine uygulanması tavsiye edilir.

Isollat-05 yangın boyası yangın anında  hacminin 100 katı şişerek penokoks(hava gözenekli ısı yalıtım tabakası) oluştur.  Bu tabaka metalin aşırı ısınmasını engeller ve yangın direncini en az 120 dk  artırır ve yapının çeliklerinin aşırı ısınmadan dolayı yıkılmasını engeller.

Kaplama, yangın güvenliği gereklilikleri (22 Temmuz 2008 No 123-ФЗ Federal Kanunu) ve GOST R 53295-2009 "Çelik Yapılar İçin Yangından Korunma Araçları" ile ilgili teknik düzenlemeye tamamen uygundur. Genel şartlar. Yangın geciktirici verimliliğini belirleme yöntemi. " 60, 90, 120 dakikalık bir yangına dayanıklılık sınırı sağlar (GOST R 53295-2009'a göre 4., 3., 2. grup yangın geciktirici verimlilik).

Çevre ve şehircilik bakanlığı birim fiyat listesinde, 04.506/A10 pozisyon numarasıyla; Su bazlı akrilik modifiye poliüretan nano reçine esaslı açık aleve dayanıklı (yanmazlık sağlayan) boya olarak yer almaktadır.

Yangın Koruma Süresi                         : Minimum 60dk - 90Dk - 120Dk
Maksimum Yangın Koruma Sıcaklığı : 1600ºС
pdf indir logosu  
TEKNİK ÖZELLİKLERİ VE AVANTAJLARI
KULLANIM ALANLARI
 
 
MEKANİK VE FİZİKSEL TEKNİK ÖZELLİKLERİ
  • Uçucu olmayan maddelerin kütle oranı: % 65'ten fazla​
  • Yangın koruma süresi: R60, R90, R120 dakika
  • Servis Ömrü :  En Az 20 Yıl
  • Renk: Beyaz( pigment ile renklendirilebilir)
  • Darbe Direnci : Çatlama, kopma yok
SARFİYAT VE ÖNERİLER 
  • KURUMA SÜRESİ: Tek katmanın 3.Dereceye kadar Ortam Sıcaklığına göre  kuruma süresi

            + 5 ° C Ortam Sıcalığında ' de az 4 saat
          + 20 ° C Ortam Sıcalığında ' de az 2 saatUYARI: isollat-05 yangın koruma boyası iç mekanlarda üzerine koruma boya katmanı olmadan kullanılabilir. Dış mekanlarda ise, dış atmosfer koşullarına uzun süreli dayanıklı olması için teknik bilgi föyünde yer alan  pentaftalik, üretan-alkid ve klorovinil esaslı son kat boya ile beraber kullanılmaktadır. 
 
ÜRÜN BELGELERİ

    ISOLLAT-05  ile Ilgili Diğer Tüm Belgeleri ve Sertifikaları Web Sitemizdeki Anasayfada Dökümanlar Bölümünden Tedarik Edebilirsiniz!

 
ÜRÜN VİDEOLARI
 
 
 
 

  ISOLLAT-05  ile Ilgili Diğer Tüm Videoları Web Sitemizde Anasayfadaki Videolar  Bölümünden İzleyebilirsiniz!