noterson logo Sıvı seramik yalıtım malzemesi Isollat 2002 yılında Rusya Bilimler Akademisi Yüksek Isı Elektrokimya Enstitüsü ve Askeri sanayi kompleksine ait birkaç işletmenin yardımı ve teşviki ile Rusya Federasyonunda SPECIAL TECHNOLOGIES LLC tarafından geliştirilmiş yeni nesil  nano teknoloji sıvı ısı ve yangın yalıtım malzemeleridir. Sıvı ısı yalıtım konusunda  8 adet uluslararası patenti vardır.  

Yalıtım kaplaması olan Isollat Endüstriyel tesislerde, Metal boru hatları ve vanalarda, Isı üretimi yapan tesislerde, Tanklarda, Fırınlarda, Araçlarda ve Gemiler ile diğer bir çok alanda  ısı ve yangın yalıtım amaçlı kullanılmaktadır.
Tek seferlik uygulamada ısı , ses , korozyon ve yangın yalıtımı sağlamak için geliştirilmiş yeni nesil yalıtım malzemesidir. 

Seramik kürecikli sıvı ısı yalıtım  malzemelesi kendi sektöründe ISOLLAT  ısı yalıtım değeri yüksek olan ve geniş sıcaklık çalışma bandına -60°C / +700°C (pik 800°C ) sahip  dünyadaki ilk ve tek üründür. Uluslararası innovasyon ürün alanında bir çok yarışma ve organizasyonda başarı ödülleri vardır.

NOTERSON Yalıtım ve Kimya A.Ş. olarak 2014 yılından itibaren Isollat markasının tek yetkili Türkiye ve Ortadoğu ülkeleri distribütörü olarak bayilerimiz kanalıyla satış faaliyetlerine devam etmekteyiz..