Endüstriyel Isı Yalıtım Teknikleri

Endüstriyel Isı Yalıtım Teknikleri

Endüstriyel Isı Yalıtım Teknikleri

Endüstriyel ısı yalıtım uygulaması duvarlar pencereler tavan ve döşemelerde uygulanır. Bu uygulamalar sayesinde hem binanın ömrü uzar hem de iç mekan konforu artarak iş verimliliği fazlalaşır. Yalıtım uygulamalarında duvar yalıtımı, kolon yalıtımı sandviç duvarların yalıtımı, döşeme yalıtımı (zemine oturan döşeme ve ara kat döşemesi), Sanayi çatılarında yalıtım ve pencerelerin yalıtımı yapılmaktadır.
Isı yalıtım tekniklerinde kullanılan malzemeler önem taşır. Yalıtım malzemeleri taşyünü cam yünü, polistren köpük, odun talaşlı levhalar, fenol köpüğü, mantar levhalar, poliüreran ve cam köpüğü kullanılır. Bunların dışında yalıtım boyaları ve ısıya dayanıklı termal yalıtım boyaları kullanılmaktadır.
 

Endüstriyel Isı Yalıtımı- Endüstriyel Isıtma- Endüstriyel İzolasyon Teknikleri

Endüstriyel ısı yalıtım olması için teknik analiz uygulanır. Yalıtım hesapları için bina ölçüleri gereklidir. Binanın yönü zeminin şartları binanın konumu bilgileri gereklidir. Binanın statik yapısı ve taşıyıcı elemanlarının durumları kayıt edilir. Sistemlerinde ters tavan düz taban uygulaması göz önünde bulundurulur. Bunların dışında Coğrafi olarak bölgenin iklim şartları 4 mevsimde ısı ortalamaları ve dış hava koşullarının ortalaması hesaplanır.
Endüstriyel ısı yalıtımı için binanın dış ölçüleri en boy yükseklik, duvar metrekare alanı, kolon- kiriş açıklıkları, pencereler taban ve çatının kapladığı metrekare alanları hesaplanır. Binanın yapı bileşenlerinin detayları da hesaba katılır. Yalıtımda kullanılacak malzemeler ve teknikler tüm bu faktörlere göre değişir. Örneğin duvar kalınlığı az veya fazla olan binalarda konumu kuzeye bakan veya güneye bakan binalarda farklı teknikler kullanılır.
 

Isı Yalıtım Üretici Firmalar- Isı Yalıtım En İyisi Hangisi?

Isı yalıtım üretici firmalar ve ısı yalıtım en iyisi hangisi gibi sorular sıklıkla sorulmaktadır. En iyi firma tecrübeli çalışanlardan oluşan firmadır. Tecrübeli bir ekip ise teknik analizleri titizlikle uygulayan ve müşterisine tam zamanında işi bitirme garantisi veren firmadır.
Teknik analizler için yıllık ısıtma enerjisi kullanımı, ısı geçirgenlik katsayısı, optimum yalıtım kalınlığı ve maliyet hesapları belirlenir. Tüm bunlar müşteri ile paylaşıldıktan ve belli bir mutabakat sağlandıktan sonra uygulamaya konulur.  Endüstriyel ısı yalıtım firmaları arasında en iyisi teknik analizleri uygun proje çizen çalışanlardan oluşan firmalardır.
 
Okunma: 196     Tarih: 13.05.2023