İç Cephelerde Yapılan Isı İzolasyonu

İç Cephelerde Yapılan Isı İzolasyonu

İç Cephelerde Yapılan Isı İzolasyonu

Isı izolasyonu binaların hem iç hem de dış alanlarında yapılan çalışmalardır. İç alanlarda yapılacak olan ısı izolasyonu ile enerjide verimlilik sağlarsınız. Isınan ya da serinleyen iç alanlarınızın ısılarını dengede tutarsınız. Yazın serinlemek için kullandığınız klima, kışın ısınmak için harcadığınız doğalgaz enerjisi iç cephelerde yapılacak olan izolasyon çalışmalarıyla minimuma inecektir.
İç cephelerde kullanılan ısı yalıtımlı sıvalar enerji verimliliğini elde etmenizde faydalı olacaktır. Bu sıvalar kolay uygulanabilme şansına sahiptir. Uygulamadan sonra istenilen renge boyanabilir. Bakteri ve böcek üretmez. Ayrıca yanıcı değildir. Kokusuz ve renksizdir, insan sağlığına zarar vermez. Sizler de iç alanlarınızda yalıtımlı sıva tercih ederek ısı izolasyonunu sağlayabilirsiniz.

İç Cephelerde Yapılan Isı İzolasyonu Faydaları

Isı izolasyonları genellikle dış cephelerde yapılır. Binanın tümünü çepeçevre saran izolasyonla tam bir verim alırsınız. Müstakil konutlar hem içten hem dıştan izolasyon yaptırarak istedikleri verimi almaktadır. Ama müşterek konutlarda, sitelerde, apartmanlarda ortak karar alınmazsa kişiler sadece kendilerine ait bölümlerde içten izolasyon yaptırır. Kolon ve kiriş yalıtımları, tavan ve yer yalıtımlarından başka duvar, pencere, kapı kenarlarında da yalıtım yaptırır ve tam bir izolasyon elde edersiniz. İç cephelerde yapılan ısı izolasyonu faydaları şunlardır:

Dış Cephelerde Yapılan Isı İzolasyonu

İç alanlardan bahsettikten sonra dış cepheden bahsetmemek olmaz. Binayı güzel, yeni ve modern gösteren unsurlardan en önemlisi dış cepheleridir. Bina eski bile olsa dış cephesinin yapılmasıyla yenisinden farkı kalmaz. Dış cephe yenilenirken de ısı yalıtımı mutlaka yapılır. Burada kullanılan ve yalıtım sağlayan birçok malzeme binanızın enerji verimliliği sağlamasında katkıda bulunur. Isı yalıtım levhaları, cam yünü taş yünü, köpük gibi malzemelerden başka yalıtımlı sıvalar da izolasyonunda kullanılır.
Isı izolasyonu yapılması için dış cephelerdeki sorunlar öncelikle tamir edilmelidir. Sonrasında yalıtıma başlanmalıdır. Doğru malzeme tercihi ve iyi bir işçiliğin ardından yalıtımlı binalara sahip olacaksınız. Hem dış hem de iç cephelerde kullanılan ve ısı izolasyonu sağlayan malzemelerimizi inceleyerek hemen sipariş oluşturabilmeniz mümkündür.
Okunma: 52     Tarih: 18.02.2024