Kaliteli Yalıtım Malzemeleri Neden Tercih Edilir?

Kaliteli Yalıtım Malzemeleri Neden Tercih Edilir?

Kaliteli Yalıtım Malzemeleri Neden Tercih Edilir?

Yalıtım malzemeleri her türlü binada kullanılır. Yeni, eski, büyük, küçük tüm yapılarda kullanılan yalıtım malzemelerinden bahsedebiliriz. Yeni yapılan binalarda ısı yalıtım uygulamaları şart koşulmaktadır. Hatta yasa ile kanunlaşmış ve yeni bina yapan kişilerin bu yasaya uygun halde inşaatlarını ilerletmeleri gerekir. Usule uygun yapılmayan inşaatların durdurulması, yıkılması ve oturma izni verilmemesi de söz konusudur.
Enerji verimliliğine katkıda bulunmak, fazla enerji harcamamak, çevreyi kirletmemek adına yalıtım malzemeleri kullanılır. Peki bunların kaliteli olması neden önemlidir? Öncelikle ısı, ses, yangın yalıtımları için kullanılan kaliteli malzemeler uzun ömürlü olmaktadır. Birçok deneylerden geçmiş, gerekli belgeleri almış olan ürünlerin kalitesinden şüphe etmemek gerekir. Ayrıca size garanti sunan ürünler için de kalitelidir diyebiliriz.

Kaliteli Yalıtım Malzemeleri Kullanım Süreleri

Bina ömürleri için belirlenen süre 50 yıl ile 80 yıl arasında değişebilir. Bakımı ihmal edilmemiş, gerekli yalıtımları yapılmış, tadilat ve onarım çalışmalarına önem verilmiş binaların ömürleri uzun olurken yapıldığından bu yana hiç dokunulmamış binalarda bu süre kısalır. Yapılar dış hava şartlarından olumsuz olarak etkilenecektir. Bunun için dış cephesinin yenilenmesi ve kaliteli yalıtım malzemeleri kullanılması gerekir.
Isı yalıtımı binanın dışında yapıldığında tüm binanın bundan olumlu yönde etkilendiğini söyleyebiliriz. İç kısımlarda kolon kiriş çevresinde, kapı, pencere kenarlarında, duvarlarda yapılacak olan yalıtım ve tadilatlarla bina ömrünüzü uzatacaksınız. Kaliteli yalıtım malzemeleri kullanım süreleri cinsine ve uygulama alanına göre 10 ile 20 yıl arasında değişebilir.

Kaliteli Yalıtım Malzemeleri ile Isı Yalıtımı

Isı yalıtımı binalardaki enerji kullanımını düşürürken konforlu yaşam alanlarını da size sunar. Isı yalıtımı yapılmış olan binalarda kışın soğuğundan ve yazın sıcağından etkilenmezsiniz. Temelde, çatıda, iç alanlarda, dış cephede yapılan ısı yalıtımları binanızın ısı dengelerini ayarlayarak size en iyi alanları sunar. Kaliteli olanlarını tercih etmek de uzun kullanım ömrü ve garantili bir malzemeyi ifade eder. Böylece hem harcanan para boşa gitmez hem de istediğiniz ısı yalıtımlarına ulaşmanızı sağlarsınız.
Yalıtım malzemeleri farklı çeşide sahiptir. Bazıları serme ve yapıştırma usulü ile kullanılırken bazıları betona karıştırılır. Yalıtımlı sıvalar, yalıtımlı boyalar ısı yalıtımında kullanılır. İhtiyacınıza uygun ve kaliteli yalıtım malzemelerini belirlemek için sitemizi yakından inceleyebilirsiniz.
Okunma: 53     Tarih: 19.02.2024