Termal Boya Kullanım Alanları

Termal Boya Kullanım Alanları

Termal Boya Kullanım Alanları

Termal boya ısı yalıtımı uygulamalarında kullanılan boya türlerinden biridir. Özel formülü ile hem iç hem de dış mekanlarda uygulanabilmektedir. Isıyı yansıtma ve enerjiden tasarruf edilebilmesi için mikroküreli yapıya sahiptir. Çoğunlukla binaların dış cephesinde kullanılan termal boyalar, çatı ve iç cephelerde ısı yalıtımının gerekli olan en ufak noktalara kadar uygulanmaktadır.
Geleceğe sağladığı katkıları sayesinde gün geçtikçe kullanımı yaygınlaşmaktadır. Kalın tabaka halinde sürülebilen boya, tavan ve duvarlardan ısı köprüsü oluşmasının önüne geçer. Soğuk iklimin sert görüldüğü bölgelerde daha yaygın olarak kullanılmaktadır. Genellikle rulo fırça kullanılarak uygulanan termal boyaların püskürtme tarzı uygulanabilen çeşitleri de mevcuttur.

Termal Boya Kullanmanın Avantajları

Termal boya dış ve iç cephelerde kaplama olarak kullanılan bir üründür. Uygulandığı alan üzerine çok sayıda avantaj sunmaktadır. Kimyasal reaksiyona sahip olan bu boya yüzeyde sıcaklık değiştiğinde renk değiştirmektedir. Böylece ısı yalıtımın yanı sıra dekoratif amaçla da kullanılabilmektedir. Termal boyalar enerjiden tasarruf edilmesine en çok katkı sağlayan üründür. Yazın serinleten kışın ise ısıtan özelliğe sahiptir.
Binaların iç ya da dış cephelerinde çatlak, çizik, oyuk gibi hasarlar varsa bu hasarların kapatılmasına yardımcı olur. Uzun ömürlü kullanımı ile yüksek kalitede performans sunmaktadır. Temizliği ve bakımı son derece kolaydır. Kullanılan boyanın kalitesine göre sunduğu avantajlar değişir. Boya mutlaka doğru bir şekilde uygulanmalıdır. Soyulmuş duvarlar termal boyalar ile tadilat edilirken ısı yalıtımının da yapılması sağlanır.

Termal Boya Fiyatları

Müstakil evlerde, apartman dairelerinde, konutlarda meydana gelen ısı yalıtım sorunlarının ortadan kalkmasına yardımcı olan termal boyalar geniş fiyat aralıklarında satışa sunulmaktadır. Boyanın özelliğine, rengine, ebadına, kullanılacak yüzey alanına göre fiyatları değişkenlik göstermektedir. Ev ve iş yerleri için kullanımı uygun olan boyanın düşük bütçeye katkısı oldukça fazladır.
İç ve dış cephenin estetik açıdan güzel görünmesine katkı sunar. Avantajlı yönleri ve uzun ömürlü olması ile fiyat seçenekleri orantı içindedir.  Çevre dostu ürün olduğu için genel olarak ekonomik fiyatta yer almaktadır. Markalara göre değişen termal boya fiyatları ihtiyaç sahiplerinin rahatlıkla satın alabileceği maliyetlerdedir. Sizler de uygun fiyata termal boyalar ile ısı yalıtımınızı yaptırabilirsiniz.
Okunma: 100     Tarih: 15.11.2023