Termal Boyalar

Termal Boyalar

Termal Boyalar

Termal boya, son dönemlerde birçok bina üzerinde tercih edilen yapı malzemelerinden biridir. Bu tarz ürünler hem dış cepheler hem de iç cepheler için uygun bir şekilde kullanılabiliyor. Aynı zamanda çevreci bir ürün olmasından dolayı da gönül rahatlığıyla tercih edebileceksiniz. Reflekte bir boya olmasından ötürü hem yaz aylarında hem de kış aylarında geçerli bir üründür.
 
Termal boyaların kalitesini ve kullanım verimliliğini reflekte özelliği karşılar. Belirli bir standart altında üretilen termal boyalar, kesinlikle uzun süreler verimli olmaya devam edecektir. Reflekte oranı ASTM adı verilen bir standarda göre belirlenir. Kullanılan boyaların ASTM standart yüzdesi yaklaşık 89 civarındadır. Bu oran da gayet yeterli bir yalıtım sağladığını bizlere gösterir.

Termal Boyalar Nerede Kullanılır?

Termal boyalar, aslında belirli bir kullanım kısıtlaması vermeden birçok alanda kişilerin isteklerine göre tercih edilebilmesini sağlar. Özellikle binaların dış cephelerinde kullanılması doğrudan verimliliğini arttırmaktadır. Öte yandan birçok iç cephede ve özellikle metal malzeme ile hazırlanmış olan çatılarda çok etkili bir ürün olarak karşımıza çıkar.
 
Termal boyaların kullanım alanının bu kadar geniş olması son dönemlerde birçok insanın tercih etmesini sağlar. Öte yandan enerji tasarrufu, son dönemlerde insanların gündeminde olan konulardan biridir. Bu noktada insanların özellikle evlerinde ısınma için çok daha az miktarda enerji harcamalarına neden olacaktır. Termal boya kullanımı aynı zamanda insanların maddi olarak tasarruf etmesini de sağlar.

Termal Boya Nasıl Uygulanır?

Termal boya kullanımı noktasında aslında değişen pek bir şey yoktur. Termal boya aynı normal boyaların süreçlerinden geçerek binalarda hem dış cephelerde hem de iç cephelerde kullanılır. Genellikle rulo ve fırça ile uygulama yapılır. Öncelikle termal boyaların uygulamadan zeminin düzgün olmasını sağlamalısınız. Bunun için çeşitli astarlardan yardım alabilirsiniz.
 
Termal boyanın çok daha rahat bir şekilde uygulanabilmesi için kesinlikle zeminin pürüzsüz ve düz olması gerekir. Termal boyanın kutusunu açtıktan sonra direkt uygulamaya hazır olması da insanlara kolaylık sağlar. Tüm bu sebeplerden ötürü insanlar gönül rahatlığıyla termal boya tercih edebiliyor. Firmamız da sizler için bu boyaları temin edebilmektedir.
Okunma: 218     Tarih: 15.03.2023