Balkon ve Sundurma Isı Yalıtımı

Balkon ısı yalıtımı  konusunda  sıklıkla yöneltilen sorular şu şekildedir: teknik uzman olmadan kendimiz  balkon veya sundurmamızda ısı  yalıtımı nasıl yapabiliriz? Hangi yalıtım malzemesi seçilmelidir?

Balkon duvarlarınızı herhangi bir ısı yalıtım malzemesi ile yalıtabilirsiniz. Örneğin, mineral yün veya polistiren köpük gibi klasik malzemeler. Bu tür malzemelerin ortak sorunu kalınlıklarının fazla olması ve karmaşık uygulama şeklinin olmasıdır.

Hem insan hem de evcil hayvanların sağlığı üzerinde olumsuz etkileri vardır. İşlem sırasında, bitişik ve sağlam yerleşmedikleri için "soğuk ısı köprüsü"ne neden olurlar.
Ayrıca sürgülü balkon camı olan balkonlarda, klasik yalıtım malzemesinin kalınlığı , sürgülü cam çervesinin kalınlığından fazladır.  Bu problem klasik ürünler ile balkonda klasik yöntem ile yalıtım yapılmasını imkansızlaştırmaktadır.

Bu tür durumlarda genellikle klasik ürün ile yalıtılan binalarda balkonların duvarlarını yalıtmazlar ve  ciddi ısı kayıpları oluşur. Isollat ısı yalıtım malzemesi   ince sıva ve aynı zamanda boya formunda   olduğu için tüm balkonlarda uygulanabilme özelliği vardır.
Isollat yalıtımın diğer malzemelerle birlikte kullanılabilir olması balkon ve sundurma ısı yalıtımında etkili olmasını sağlar.

Sıradan malzemelerin aksine, Isollat ısı yalıtımın başlıca avantajları şunlardır:
  • Kolay kullanım: özel inşaat şirketlerine  ve uzmana gerek kalmadan ısı yalıtımını yapmak mümkündür. Gerekli olan malzemeler sadece bir fırça veya bir spatula;
  • Malzeme sıvı olduğu için çatlaklara kolaylıkla nüfuz eder ve "soğuk ısı köprüsü" oluşumunu engeller;
  • Minimum kalınlık: 1.5-2 mm'den fazla değildir;
  • Duvarlarda ve tavanda oluşacak donma ve yoğuşma sorununu çözer;
  • Uzun süre dayanır;
  • Çevre dostudur; insan sağlığına herhangi bir zararı yoktur.
  • Malzemelere (seramik karolar, porselen karolar, çeşitli sıva, duvar kağıtları vb.) yüksek yapışma özelliğine sahiptir;
  • Yalıtım, renklendirilebilir.


apartman rusya site olimpiyat binası rusya uzun bina kahve binarusya camlı bina 
 
 
 
 
  
Kullanılan Ürünler  
isollat01 kova

ISOLLAT-01 ile Ilgili Diğer Tüm Videoları Web Sitemizde Anasayfadaki Videolar Bölümünden İzleyebilirsiniz!