Binalarda İç Cephe Isı Yalıtımı

Merkezi ısıtma sistemine bağlı apartmanda yaşayanlar için uygun ısınma konfor koşulları oluşturmak oldukça önemlidir. Bütün binalarda, bu koşulu sağlamak için yeterli değildir.  Mimari hatalar, mühendislik sisteminin hatalı kurulumu, yanlış iş yönlendirme gibi tüm durumlar, öngörülemeyen sorunlara neden olur. Bunların içinde en önemlisi de ısı yalıtım sorunlarıdır.

Genellikle konforlu yaşam koşulları bina sakini zarar görmeye başladığında meydana gelir: "soğuk ısı köprüsü"ne neden olan ısı yalıtım malzemelerinin tahrip olması gibi. Apartmanların yalıtımı kalitesizse, duvarlarda yoğuşma görülür: duvar kâğıdı soyulur ve küf görünür; mantar ortaya çıkar ve yayılır. Bu durum hem çocuk hem de yetişkinlerde soğuk algınlığına sebep olur.

Yapılması gereken şey şudur: apartman sakinlerinin bu soruna bir çözüm bulmaları. Genel bir yenileme, yıllarca ertelenebilir ve bu durumda herkesten bir seçim yapması beklenir: ya yönetim şirketinin sorunu gidermek için para bulmasını beklemek ya da iç duvarların yalıtımına girişmek.

Isı yalıtımında ana unsur doğru malzeme seçimidir. Herhangi bir yöntem ile yalıtım yapılabilir, özellikle de günümüz piyasasında çok fazla sayıda yalıtım malzemesi vardır. Ancak dikkat edilmesi gereken şey sıradan kullanılan malzemeler (taş yünü, cam yünü, polistiren) kalındır; dolayısıyla kurulumunda çok fazla emek harcanmaktadır. İçeriğindeki maddeler hem insan hem de diğer canlılar için zararlıdır. 1.5 - 2 mm kalınlığında Isollat yalıtımının kullanılması aynı sorunu önemli ölçüde daha düşük maliyetle çözebilir.

Isı yalıtımı aslında bir yüzeyi boyamaktır ve profesyonel inşaat uzmanlarının bu sürece dahil olmasını gerektirmez. Sıvı kıvamı, "soğuk ısı köprüsü" ve cephelerin tahrip olmasına neden olan duvardaki boşlukların ve çatlakların güvenli bir şekilde yalıtılmasını sağlar. Isollat yalıtım, çevre dostudur ve renklendirme imkânı sayesinde son kat olabilir.

İç duvarlar için Isollat ısı yalıtımının başlıca avantajları şunlardır:
  • Sıcaklık değişikliklerine karşı dirençlidir;
  • 30 yıldan daha fazla ömrü vardır.;
  • Çevre dostudur;
  • Duvarları hem yoğuşmadan hem de donmadan korur;
  • Dışarıdan soğuk havanın girmesini önleyerek duvardaki boşluk ve çatlakları etkili bir şekilde doldurur;
  • Yalıtım, kolay bir şekilde renklendirilir ve son bitiş katmanı olarak kullanılabilir;
  • İnşaat ve kaplama malzemelerine (seramik karolar, porselen karolar, dekorasyon sıvaları, duvar kağıtları vb.) yüksek yapışma özelliğine sahiptir.

apartman rusya site olimpiyat binası rusya uzun bina kahve binarusya camlı bina 
 
 
 
 
  
Kullanılan Ürünler  
isollat01 kova

ISOLLAT-01 ile Ilgili Diğer Tüm Videoları Web Sitemizde Anasayfadaki Videolar Bölümünden İzleyebilirsiniz!