Cehennemlik Isı Yalıtımı

Cehennemlik bölümleri, brülörlerin oluşturduğu aleve maruz kalan ilk bölümlerdir ve bu bölgelerde sıcaklık en üst seviyelerdedir.
Ekipmanın cehennemlik bölümündeki iç yalıtım ne kadar başarılı ise dışarıya verdiği enerji miktarı o kadar azdır. Ancak iç kısımda bulunan izolasyon ürünleri alevin etkisiyle zamanla yıpranır ve özelliğini kaybetmeye başlar. Bu durumda dışarıya kaçan ısı miktarı önemli oranda artar ve personel güvenliği açısından ciddi risk oluşturur. 

Enerji maliyetlerini azaltmak ve personel güvenliğini sağlamak amacıyla dışarıdan izolasyon uygulama hem daha kolay hem de hızlıdır Isollat-Effective metodu kullanılarak prosesi durdurmaya gerek kalmadan yalıtım yapılmaktadır. 

Isollat-Effective ısı yalıtım kaplamaları proses çalışır durumdayken izolasyon yapabilme imkanı sunmaktadır. Çok ince kalınlıklar ile izolasyonu sağlayan Isollat-Effective metodu; ekipmana yük bindirmez, ek yeri oluşturmaz, ısı köprülerini engeller ve en dışa koruyucu metal sac kullanımını gerektirmez. 400° ve üzeri sıcaklıklarda en az 10 yıl dökülmez, çatlamaz ve performans kaybı yaşatmaz. 

Alçı ve çimento üretim tesislerinde bulunan döner kalsinasyon fırınının cehennemliklerini, buhar kazan kapaklarının ısı yalıtımını Isollat-Effective metodu ile hızlı ve güvenli bir şekilde yapmak mümkündür.