Gıda Tankları Isı Yalıtımı

Depolama tankları ısı yalıtımının asıl hedefi güneş ışınlarından gelen aşırı ısı korumasıdır. Bu sorun gıda ürünleri (tahıl, yem, içecek, glikoz vs.) içeren tankları kullanımında görünür. Özellikle metal yüzeylerin +80 C'ye kadar hatta daha fazla olan sıcaklıktaki alanlarda olur. Bu durum silolardaki ürünlerin bozulmasına neden olmaktadır.
 
Depolama tankları ve konteynerlerin ısı izolasyon için İSOLLAT kullanmak, bu durumda dış yüzey sıcaklığını önemli ölçüde düşürür ve sonuç olarak buharlaşma ve bozulma nedeniyle kayıpları azaltır. Bu kaplamanın sıvı uyumu en karmaşık, ulaşması zor alanları ve "problem" montaj bölgelerini izole etmeye imkan verir.
 
Havasız boya tabancası kullanırken yüksek hız farklı şekillerdeki depolama tanklarının ısı yalıtımı işletme yürütmesi için herhangi teknolojik gecikmeler olmadan birkaç gün içinde verir. Aynı zamanda paslanmaya karşı koruma sorunu çözülebilir. İSOLLAT kaplamanın tutuşmaz özellikte olduğu eklenmeye değerdir. Bu kaplama alıcının talebine göre renklendirilebilir. İSOLLAT kaplamanın ömrü 15 yıldan az değildir.
 
Sonuç olarak, depolama tankı ve konteyner ısı yalıtımının bir diğer görevi de yoğunlaşmanın ortadan kaldırılmasıdır. Bu görünümde, İSOLLAT kaplama gıda endüstrisinde rezervuarların yalıtımı için etkinliğini kanıtlar.