Kompozit(Mush-Room) Ev Isı Yalıtımı

Mushroom (kompozit) evler; montajı kolay, uygun fiyatlı, portatif, tüm hava şartlarına dayanıklı, yenilikçi, iskeletsiz bir ev tipleridir. Mush-Room evleri yüksek bir koruma ve dayanıklılık sağlamak için tasarlanmaktadır.

Kubbe veya farklı şeklinde olan bu evler; paslanmaz, yağmur geçirmez, çetin kış koşullarına ve yaz sıcaklarına dayanıklıdır. Ayrıca hafif, kurulum kolaylığına sahiptir. Mush-Room Evleri; evsizler için geçici evler, afetzedeler için acil sığınaklar, askeri uygulamalar, kamplar, kaplıcalar, stüdyolar, atölyeler, geçici yerleşim yerleri, depolama yerleri, inşaat kulübeleri, kamplar, afet merkezleri, turistler için kiralık evler gibi çok amaçlı kullanılabilir.

Mush-room evlerinde ısı yalıtım oldukça önemlidir. Klasik yapılara göre daha ince cidarlı dış duvar kullanılması sebebiyle sıcak-soğuk hava şartlarından iç ortam etkilenmektedir. Kullanılacak ısı yalıtım malzemesinin kalınlığı ise iç ortamda hacim kaybına neden olmaktadır. Yapıları gereği klasik izolasyon sistemlerini dübelle tutturmak mümkün olmayacağı gibi kavis vermekte zamanla çatlamalara neden olacaktır. Isollat sıvı ısı yalıtım kaplaması, havalı-havasız tabancalar ile kolayca uygulanmakta ve üst düzey tutunma özelliği sayesinde zamanla dökülme yaşanmayacaktır. Aynı zamanda esnek olan Isollat çatlama yapmaz, yıllar geçse de performans kaybetmez.

Isollat Sıvı Isı Yalıtım Kaplamasının Başlıca Özellikleri
  • Dökülme, çatlama ve performans kaybı yaşanmaz en az 30 yıl kullanım ömrü vardır.
  • Çok düşük ısı iletim katsayısı değeri sayesinde çok ince uygulanır, hacim kaplamaz.
  • Küf, yosun, koku oluşmasını engeller, böcek ve haşere barındırmaz.
  • Yüksek yansıtıcı özelliği sayesinde yaz aylarında artan yüzey sıcaklığını kesinlikle iç ortama vermez, gölgedeymiş gibi konfor sağlar.
  • Kış aylarında ise iç ortamdaki sıcak havanın dış çeper ile temasını engeller, optimum tasarruf sağlar.
  • Sisteme yük bindirmez, statik olarak yapı zorlamaz.
  • Hava sıcaklık farklarından etkilenmez.
  • Yanıcılık sınıfı alev yürütmez (B1) sınıfıdır.