Isollat Sıvı Isı Yalıtım Kaplaması Nedir ?


ISOLLAT – Genel amaçlı, mikroskopik boyutta içi genişletilmiş hava dolu tam silikatlı mikroseramik kürecikler, polimer reçineler , stabilizatörler, pigmentler, modifikatörler ile bağlayıcı sıvı polimerik yapının karışımından oluşan tiksotropik yapıdaki yeni nesil nano teknoloji ısı yalıtım malzemesidir.

Sıvı seramik ısı yalıtımı yanmaz, darbelere karşı dayanıklı ve ısı iletkenliğini önemli miktarda azaltan hafif, esnek ve dayanıklı bir polimer kaplamadan oluşmaktadır.

Bu karışım sıvı polimer  malzemenin farklı geometrik şekillerle kaplı her yüzeye yüksek yapışma seviyesi esnekliğini sağlar, kaplama düşük ısı iletkenliğe sahip olup, yüzeyi sadece sıcaklık etkilerinden değil, ayrıca güneş radyasyonu (radyasyonun %90'nu yansıtmaktadır ), pas ve kondensin etkisinden korumaktadır.

Isollat sıcaklık ve nem değişikliklerine duyarsız olup, temel korozyon koruması yeterince dayanıklıdır. Söz konusu borulara uygulanan sıvı ve çok ince ısı yalıtımı olduğu durumunda bu çok önemlidir. Kaplama sayesinde tek bir seferde yapılan uygulama ile ISI, SES, KOROZYON ve YANGIN yalıtımı sağlanır. .