Isollat Ürün Karıştırma Eğitimi


ISOLLAT KOVASI KARIŞIM EĞİTİMİ

Sıvı ısı yalıtım kaplaması İsollat malzemesinin içerisinde yoğun miktarda seramik kürecikler bulunduğu için uzun süre bekleme sonucunda ürünün homojenliği ve kıvamı değişir. Seramik kürecikler, kovanın üst kısımına ,sıvı bölüm kovanın alt tarafına geçerek birbirinden ayrışır.

Ürünün tedarik eden müşterilerimiz ilk olarak kapağı açtığında çok sert kıvamda bir ürünle karşılaştıkları için ürünün bozulduğunu düşünebilirler. Bu tamamiyle, ürünün tiksotropik özelliğinden dolayıdır. İlk kova açıldığında ürünün katılaşmış sert tabakasının üstü keskin bir alet ile parçalara ayrılır. Kapağı kapatılarak, ters çevrilip 5 dk beklenir. Bekleme sonrasında karıştırıcı mikser yardımı ile sıvı kaplama krema kıvamına gelinceye kadar karıştırılır.

Uzun süre rafta beklemişse, krema kıvamına gelinceye kadar karıştırılmalıdır. Uygulama aşamasında 1-2 saat ara verilmişse kısa süreli 1 dk karıştırmak yeterli olacaktır.

Detaylı bilgi için www.isollat.com veya www.noterson.com adresini inceleyebilir veya 312-2861122 no'lu telefondan teknik personelimizden detaylı teknik bilgi alabilirsiniz.