İzolasyon Malzemeleri Nelerdir?

İzolasyon Malzemeleri Nelerdir?

İzolasyon Malzemeleri Nelerdir ?


Duvarların, çatıların ve zeminin izolasyonun sağlanması amacı ile çeşitli klasik malzemelerden yararlanılmaktadır. Teknoloji geliştikçe yeni malzemelerin ortaya konması, ancak doğal kaynakların tükenmeye başlaması firmaları da enerji verimliliği konusuna itmektedir. Bina yalıtımında kullanılan malzemeler ile aşağıdaki gibidir; Ayrıca izolasyon sağlanması amacı ile yurt dışından seramik yünü, melamin yünü, poli izosiyonat köpük, pvc köpük, vermikulit gibi malzemeler de ihraç edilmektedir. Bunların yanında son yıllarda adını çok sık duyduğumuz sıvı ısı yalıtım kaplaması da yalıtım malzemeleri arasında karşımıza çıkıyor.
En İyi İzolasyon Hangisidir?
Boya ile yalıtım son yıllarda karşımıza çokça çıkan bir seçenektir. %40 enerji tasarrufu sağlaması sebebi ile en iyi yalıtım malzemesi olarak tercih edilecek olan sıvı ısı yalıtım kaplama pek çok avantajı bakımından da tercih edilmektedir. Ürünlere karar verme noktasında karşımıza çıkan pek çok kriter söz konusu olacaktır. Köpük ya da yün gibi malzemelerin tercih edilmesi maliyetlidir. Bunun sebebi ise malzeme fiyatlarının pahalı olması ve bu malzemelerin zor işçilik gerektirmesidir. Ayrıca yalıtım noktasında malzeme kalınlığı ile tasarruf doğru orantılı değildir. Önemli olan malzeme performansıdır ki sıvı ısı yalıtım kaplama boyası da istenilen performansı sağlamaktadır.
Sıvı Isı Yalıtım Kaplamanın Avantajları
Sıvı ısı yalıtım kaplama malzemesinin pek çok avantajı bulunuyor. İzolasyon boya tercih edilirken bu kriterler göz önüne alınmalı. Pek çok marka tarafından kalitesiz olarak imal edilen boyalar istenilen performansı sunmazken firmamızca yüksek oranda enerji tasarrufu vaat ediliyor. Tüm bu avantajları ile sıvı ısı yalıtım kaplama temin ederek sizler de tasarruf sağlayabilirsiniz..
Okunma: 8271     Tarih: 09.06.2020