Neden Isı İzolasyon?

Neden Isı İzolasyon?

Neden Isı İzolasyon?

Geleneksel ısınma yöntemlerinin yanı sıra modern cihazlar ısınma noktasında oldukça verimlidir. Fakat asıl sorun üretilen ısıların korunmasıdır yani ısı izolasyon sağlamaktır. Evler soğuk topraklar üzerinde durmaktadır. Bu sebeple ısı doğrudan Dünya'ya akmaktadır. Masif duvar ve çatılardan ısı iletişim yolu ile geçse de soğuk hava zamanla ısınır ve konveksiyon ile akar. Evinizdeki ısı sürekli olarak atmosfere yayılır. Evinizden ne kadar sıcak hava çıkarsa o kadar da soğuk hava girmektedir. Bu sebeple ısınma maliyetleri ciddi anlamda bütçenizi etkileyecektir. Evin izole edilmesi ise ısı kayıplarının önüne geçecektir. Peki ama nasıl?
Temelden çatıya kadar ısı yalıtımı şarttır. Aslına bakılırsa bu aile bütçesi ya da işletmeler için insana ve çevreye varılan bir yatırım olarak karşımıza çıkmaktadır. Sizler için ısı izolasyon konusunun ne derece gerekli olduğu anlatmaya çalıştık.
  1. Enerji tasarrufu sağlarsınız.
İzolasyon yapılmamış bir binanın çatısından temeline kadar yüzde 70 oranlarında ısı kaybı meydana gelmektedir. Firmamız tarafından imal edilen yalıtımlı boyalar bu sorunlardan kurtulmanıza vesile olacaktır. Bu ürünler ile yüksek oranlarda tasarruf sağlayabilirsiniz. Kısa zamanda bu ürünler kendilerini amorti edecektir. Özellikle termal boyalar %40 oranlarında enerji tasarrufu sağlamaktadır.
  1. Yaz aylarında ferahlarsınız.
Aslına bakılırsa ısı izolasyon ısının dışarı çıkmasına engel olurken yaz aylarında da evinizin serin kalmasına yardımcı olur. Yapı elemanları üzerinden sıcak havanın içeri girmesi önlendiği için özellikle çok sıcak iklime sahip olan bölgelerde yalıtım gerekli olmaktadır.
  1. Çevre korunur.
Korbondioksit sebebi ile küresel ısınma meydana gelmektedir. Binalara izolasyon yapılması ile birlikte yakıt tasarrufu sağlanacağından dolayı hava kirliliği de ortadan kaldırılacaktır.
  1. Evinizin değeri artar.
Isı izolasyon uygulandığında bir evin değeri de artmaktadır. Özellikle Enerji Kimlik Belgesi alınabilmesi için binalarda izolasyon olması gerekmektedir. Bu sayede belgeyi almanız da kolay hale gelecektir.
  1. Yaşam alanlarınızdaki konfor artar.
Evlerde konfor için rahat koltuklar yetmez. Yalıtımsız bir binada kış aylarında ciddi manada sıcaklık farklı olmaktadır. Odaların duvarlarına dokunduğunuzda dahi bu durumu fark edebilirsiniz.
Sizler için ısı izolasyon malzemeleri imal ediyoruz. Termal boyalardan yararlanarak hem zaman hem de maliyetten tasarruf edebilirsiniz.
Okunma: 1174     Tarih: 11.04.2020