Boya ile Yalıtım Sağlamak Mümkün Mü?

Boya ile Yalıtım Sağlamak Mümkün Mü?

Boya ile Yalıtım Sağlamak Mümkün Mü?

NASA tarafından yayılma, taşınma ve yürütme etkisi olan boyalar geliştirilmiştir. Bu boyalar bugün boya ile yalıtım sağlama amacı gütmektedir. Boyaların nasıl yalıtım sağladığı pek çok kişi tarafından merak edilse de sorunun cevabı seramik yalıtımı olacaktır. Seramik malzemelerin ciddi bir yalıtım sağladığını bilmeyen yoktur. İzolasyon niteliklerinin doğrulanması amacı ile bu boyalar oldukça fazla avantaja sahiptir. Pek çok kişi tarafından yalıtım sağlanması noktasında yanlış bir algı bulunmaktadır. Malzeme ne kadar kalınsa yalıtım da o denli fazla olacak düşüncesi asla doğru değildir. Önemli olan maddelerin niteliği olmaktadır. Termal boyaların da %40 oranlarında ısı yalıtımı sağladığı kanıtlanmıştır. Boya ile yalıtım pek çok avantajı da beraberinde getirecektir. Seramik boncuklar içeren bu boyalar ile maksimum düzeyde yalıtım sağlanmaktadır.

ISOLLAT Sizin İçin En İyisi

Firmamız bu arayışlarınız için en uygun seçimdir. Çeşitli boya ürünleri ile yalıtım sağlarken aynı zamanda kolay bir şekilde korozyonun da önüne geçmiş olacaksınız. Yalıtım altında korozyonun çözülmesine de yardımcı olan bu boyaların uygulanması da bir hayli kolaydır. Doğru uygulandığında yüksek oranlarda yalıtım sağladığı da kanıtlanmıştır. Bu boyalar ile enerjiden tasarruf etmenin yanı sıra enerji gereksinimleriniz de azalır. Birim üretim maliyetlerinde azalma meydana gelmesi enerji gereksinimlerini de doğrudan azaltacağından dolayı bu durum çevreye oldukça yararlı olmaktadır. Karbondioksit açığı en aza indirileceğinden dolayı küresel ısınmaya da yarar sağlanacaktır.

Enerji Tasarrufu Hedefleri

Boya ile yalıtım yapılırken aynı zamanda kurumsal olarak enerji tasarrufu hedeflerinize de ulaşacaksınız. Enerji azaltma sonuçları ile birlikte aynı zamanda nano mühendislik patentli olan bu boyalar küf oluşumunu ve aynı zamanda yoğuşmayı da önlemektedir. Çevre dostu olan bu ürünler her türlü donanıma rahatlıkla uyum sağlamaktadır. Farklı bir dış cephe kaplaması ya da izolasyon malzemesi kullanılmaksızın yalnızca boya ile yüksek oranlarda yalıtım sağlamak mümkündür. Oldukça uzun yıllar kullanabileceğiniz bu boyalar sert kimyasal bileşenleri olmadan seramiğin yalıtım etkisi kullanılarak imal edilmiştir. Hem aileler hem de işletmeler için en büyük gider kalemi olan ısıtmadan böylece büyük oranlarda kar elde edebilirsiniz.
Okunma: 1011     Tarih: 09.04.2020